top of page
  • Yazarın fotoğrafıDİLARA YILDIZHAN

ÇAKRA NEDİR VE ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Çakralar bizim bedenimizdeki enerji merkezlerimizdir. Çakraların herhangi birinin az ya da çok çalışması ilk olarak zihnimizde, ruhumuzda sonra da fiziksel olarak bedenimizde hastalıklara sebebiyet verir. Çakralarımız dengedeyse ve bilinç olarak farkındalık kazanabilmişsek; “görünenin ardındakini görülmeyeni, kalbin gördüğünü görmeye başlarız.”


KÖK ÇAKRA: bu seviyedeki insanlar dürtüsel hareket ederler, saldırganlardır yada çok güçsüz ve mücadele edemezler. Farkındalıkları düşüktür.

SAKRAL ÇAKRA: sadece cinsellik ve çoğalma odaklıdır. Düşük farkındalık düzeyindedir. SOLAR PLEKSUS ÇAKRA: sadece sahip olma iç güdüsü vardır. Mal mülk sahibi olma odaklıdır. Sadece bunun için yaşar. Farkındalıkları düşüktür.

ANAHATA ÇAKRA: sevgiyi temsil eder, aşk sevgi sevmek ve bütünlük hisleri vardır. Anahata çakra tam merkezde yer aldığı için az ya da çok çalışması halinde dengesizlikler açığa çıkar, ya dünyaya dönüktür ya da aşırı maneviyatta kalabilir. BOĞAZ ÇAKRASI: kendini doğru ve dürüst ifade etmekle ilgilidir. Ayrıca bu çakra seviyesinde farkındalıklı insanlar , içlerinde bulunan tanrısal güçle iletişime geçmeye başlarlar.yüksek farkındalık seviyesidir. AJNA ÇAKRA: sezgi, hayal gücü, iç görü sağlayan çakramızdır. Aktif olduğunda ruhla bağlantı sağlanır ayrıca, akaşik kayıtlardan bilgi alınabilir. Kişi zamanı ve mekanı aşma yeteneğine ulaşabilir. Bundan dolayı tüm insanlık tarihi boyunca çok önemli ve ön planda olan çakradır. TAÇ ÇAKRA: hayatın amacını keşfetmek, hayatını anlamlı kılmak, farkındalık ve gerçek bilişle alakalıdır. Bu çakra seviyesindeki insanlar sınırlandırılmamıştır.Kendini vahdet-i vücud olarak algılarlar. Mevlana, peygamberler, şems gibi karması olmayan görevli ruhların farkındalık seviyesidir .

19 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

2023 BURÇLAR

KOÇ BURCU Sevgili koçlar 2023te değişime hazır olun. Hayatınızda özellikle de kendinizle ilgili değişimler yapmak isteyebilirsiniz. Kariyeriniz ve sosyal çevrenizde dengeler değişmeye başlayacak ve gü

8 KASIM 2022 İKİZLER DOLUNAYI

Herkese Merhaba; Yılın son dolunayı 8 Kasımda, İstanbul saatiyle 07:07’de gerçekleşecek. Dolunayda belirsizlikler belirli hale gelir ve bilinmezler görünür olur. Bundan dolayı sonuçlanmalar, sonlanmal

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page