top of page
  • Yazarın fotoğrafıDİLARA YILDIZHAN

9 ŞUBAT ASLAN BURCUNDA DOLUNAY


9 Şubat 2020 Aslan Burcunda Dolunay. Türkiye İstanbul Saatiyle saat 10:51’de Aslan Burcunda Dolunay gerçekleşecek. Dolunay anında ise; 26 derecede koç burcu yükseliyor. Toplum - lider temaları vurgulanacak.Eris de aktif rol oynayacak ve ayrışmalara , fitnelere sebep olacak.💠Dolunay zamanları; Artık olaylar ve durumlar belirginleşir, gizli saklı ne varsa ortaya dökülebilir ve bir sonuca bağlanır. Yarım kalmış, tamamlanmamış işlerin tamamlanır. İlişki ya da işlerle ilgili ya devam ya tamam diyeceğimiz şekilde bizi etkiler. Dolunay zamanlarında bitişler ve sonlanmalar olduğu için hüzün vardır. Dolunay zamanlarında gergin, sinirli, kaygıların artması ise güneş ve ay arasındaki karşıt açıdan kaynaklanır. Ay tamamen görünür olur ve tüm gücünü gösterir. Duygularımızın, arzularımız çok fazla ön plana çıkar ve dürtülerimizle hareket ederiz. Farkında olmadan; haritanızda aslan burcu hangi evdeyse hayatın o alanına yönelir ve orda kendinizi gösterirsiniz.💠Aslan demek sanat demek, yöneticiler, liderler demektir. ;Ay kadınlarla ilgili olduğundan dolayı; kadın sanatçılarla, liderlerle ilgili haberler alabiliriz ayrıca aslan burcu yönetici konumu da temsil eder; organizatörler, yöneticiler ya da yönetmenlerle ilgili konular gündeme gelebilir ve kolektif alanlada (kova) ilgili olduğundan halk,işçi, kamu çalışanları vb ilgilendiren kararlar ve sonuçlar ortaya çıkabilir. Ayrıca kova-aslan aksı uçak kazalarını, havacılıkla ilgili sorunları tetikleyen alanlardır. 💠Benlik(aslan) ve toplumsal bilinç(kova) arasındaki gergin açı; bizi duygularımız ve yapmak istediklerimizde sadece kendimiz için harekete geçebileceğimizi ve ben-sen ilişkisinde dengeyi kurmamız gerektiğini söyleyebilirim.Ay’ın aslanda olması dürtüsel olarak; biraz pohpohlanma isteyebiliriz, eğlenmek isteyeceğiz ve göz önünde olmak isteyebiliriz ayrıca çocuksu bir yapıya da bürünebiliriz. Flörtöz davranabiliriz.Ayrıca yükselen koç burcunun yöneticisi Mars’ın yay burcunda olması ve Güneş-Ay ‘a olumlu açıda bulunması. Dürtülerimiz doğrultusunda ,isteklerimizi cesaretle eylemlere dökebileceğimizi , bunları gerçekleştirebileceğimizi gösteriyor.


Mars Yaydayken; ateşli, enerjik hissederiz. Tabiat ve doğada bulunmak isteyebiliriz. Fiziksel ve zihinsel olarak enerjiyi dengeleyecek işlere yöneliriz. Yani mars yay burcuda bulunduğu alanda aşırılık istemez (yöneticisi Jüpiter) ve enerjiyi dengede tutmamız gerektiğini söyleyebiliriz.


İsteklerimizi gerçekleştirirken fazla bencilce davranmamak gerekiyor; sadece kendimizi düşünerek hareket edersek istemediğimiz sonuçlar elde edebiliriz. Ayrıca marsın bulunduğu yay burcunun yönetici Jüpiterin’de neptünle olan olumlu açısı; hayallerimizin gerçekleşebileceğini de gösteriyor ama neptünün –uranüsle yaptığı 45lik açı ise; (Uranüs aynı zamanda kova burcunun da yöneticisidir)bahsettiğim etik değerlere uymazsak (yapıcı bencillikle kararlar alınmalı) sadece aslan burcunda hareket ederek bencilce ve kendimizi düşünerek hareket edersek ani beklenmedik hayal kırıklıkları da yaratabilir.


DİLARA YILDIZHAN

3 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

2023 BURÇLAR

KOÇ BURCU Sevgili koçlar 2023te değişime hazır olun. Hayatınızda özellikle de kendinizle ilgili değişimler yapmak isteyebilirsiniz. Kariyeriniz ve sosyal çevrenizde dengeler değişmeye başlayacak ve gü

8 KASIM 2022 İKİZLER DOLUNAYI

Herkese Merhaba; Yılın son dolunayı 8 Kasımda, İstanbul saatiyle 07:07’de gerçekleşecek. Dolunayda belirsizlikler belirli hale gelir ve bilinmezler görünür olur. Bundan dolayı sonuçlanmalar, sonlanmal

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page