top of page
  • Yazarın fotoğrafıDİLARA YILDIZHAN

EYLEMLERİNİ KONTROL ET! MARS RETRO KOÇ

Merhaba güzel insanlar!

Eylül ayı çok sert geliyor.

Size Mars ve Marsın Retro hareketinden bahsetmek istiyorum. İlk olarak 9 eylülden sonra tam 6 gezegen Retro yapacak. 14 eylülden sonra ise Jüpiter ileri hareketine başlayacak. Ama Retro zamanlarda hayat durağanlaşır ve yavaşlar. Çünkü gezegenler retrodan dolayı aynı burç üzerinde normal hareketine göre daha fazla zaman geçirir.


Bu da bizim natal haritamızda mars retrosundan dolayı “koç” burcu hangi hayat alanınızdaysa o alanla ilgili konuları ocak 2021’e kadar önünüze getirecek demektir.

Marsın anlamı bizim eylem gücümüz, yapabilite gücümüzü, cesaretimizi, çalışmamızı, harekete geçebilme yetimiz, dürtülerimizi, irademiz, savunma mekanizmamızı , cinselliği, düşünce ve kişiliğimizi eyleme nasıl yansıttığımızı anlatır.


Mars Retro transitlerinde genelde, kavga, şiddet, savaş, kaza ,saldırı, yangınlar, yanıklar, orduyla ilgili konulara sebep olacaktır. Ayrıca hastalıklara da daha açık hale geliriz, bağışıklığımız daha zayıflar.


Karma açısından baktığımızda bizim eyleme geçmemizi engelleyen bir enerji akışına sebep olur, yani dürtülerimizi kontrol etmeliyiz. Dürtülerimizi kullanmakla ilgili sorunların olduğunu bize anlatır. Yapmamız gerekenleri olması gerektiği zaman yapmıyor olabiliriz. Ya da çok şiddetli, kavgacı olabiliriz. Mars retrolu bir natal haritada da genelde kişi saldırıya ve eyleme geçmekte dürtülerini doğru kullanmadığı için şiddete maruz kalabilir. Burada öğrenmesi gereken içe doğru akan enerjiden dolayı ; dürtülerini analiz etmek önce düşünmek ve sonra harekete geçmekten korkmamak! Çünkü mars Retrolu kişi genelde korkak davranabilir. Dürtülerini yanlış analiz ediyor olabilir.


Eylül ayına geldiğimizde; mars retrosuna başladığında;

MARS-SATÜRN kare yapacak. Yani geçtiğimiz zamanlarda eğer olması gerektiği yerde eyleme geçmediysen, haksızlık yaptıysan ya da haksızlığı uğradığında kendini savunmadıysan sessiz kaldıysan gezegende yüklenen negatif yüklerden dolayı şimdi bunlarla yüzleşme zamanı demektir. Sorunlarla karşılaşacak, eyleme geçmeni daha da engelleyen enerji sebebiyle dürtülerini zorlayacak olaylar yaşayabilirsin.


Toplumsal açıdan ise; pandeminin artacağını, eylem ve hareketlerimize dürtülerimizi kontrol etmemiz gerektiğini, önce düşünüp tedbir alıp sonra yapmamız gereken için adımlar atmamız gerektiğini gösteriyor. Ama tedbir al, yavaş hareket et diyor.


Ayrıca dünyada; savaş, saldırı, şiddet, doğal afetler, yangınlar artabilir. Dünyada eylemle gerçekleşen ahlaksızlıklar arttığı için şimdi mars Retro yapıyor. İnsanlık olarak hepimiz bazı şeylerin bedelini ödüyoruz. Bu sene temmuz ve ağustos ayında neler yaşadıysan şimdi o konular tekrar gündeme gelecek ve sonuçlarını da göreceksiniz demektir. Ayrıca ocak-şubat 2019 yılında neler yaşadıysanız onlarında bir üst versiyonunu yaşayabilirsiniz.


Mars retrolular ise; bu enerjiyi bildikleri ve bu konuda daha deneyimli oldukları için onlara iyi gelecektir. Böylece Retro zamanı iyi kullandıkları için mars retrosu olmayanlara göre daha hafif ve iyi geçirecekleri bir zaman dilimine giriyorlar demektir. Ama yine de Retro retrodur ve zordur.


DİLARA YILDIZHAN

29 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

2023 BURÇLAR

KOÇ BURCU Sevgili koçlar 2023te değişime hazır olun. Hayatınızda özellikle de kendinizle ilgili değişimler yapmak isteyebilirsiniz. Kariyeriniz ve sosyal çevrenizde dengeler değişmeye başlayacak ve gü

8 KASIM 2022 İKİZLER DOLUNAYI

Herkese Merhaba; Yılın son dolunayı 8 Kasımda, İstanbul saatiyle 07:07’de gerçekleşecek. Dolunayda belirsizlikler belirli hale gelir ve bilinmezler görünür olur. Bundan dolayı sonuçlanmalar, sonlanmal

Comentarios


bottom of page