top of page
  • Yazarın fotoğrafıDİLARA YILDIZHAN

PLÜTO RETRO 26.04.2020 – 4.10.2020 GÜÇ SAVAŞLARININ SON DÖNEMLERİ

Plüto 26 nisan 2020 tarihinde 24 drc den itibaren geri hareketine başladı. 4 ekim 2020 tarihine kadar ise 22 drc de Retro hareketini tamamlayacak. Sonra tekrar 27 aralık 2020 ‘ye kadar tekrar 24 drc’ye direct hareket yapacak.


Şimdi plütonun hareket aralığında ki ilerlediği derecelerde ilk 22drc’ye gelişi ise hangi tarih diye baktığımızda; 21 Aralık 2019 tarihinde olduğunu görüyoruz. Hatırlarsanız ki o tarihlerde dünya gündemini korona konusu sarsmaya başlamıştı. Şimdi aynı derecelerde bu defa jüpiterle beraber tekrar aynı döngüye giriyor. Bu sene sonuna kadar korona konusu ve etkisi sonlanmaz. Tamamen düzelmesi ise sahip kıran etkisiyle bizim de bu dönemi doğru yönetebilmemize bağlı olacak.


Plütonun ve Jüpiterin korona pandemisinin gündeme oturduğu ve yayılmasının hızlandığı derecelerde yapacağı Retro hareketi, ve sonra 2020 sonuna kadar da bu derecelerde devam edecek olması; bizim bu konuları gerçekten ciddiye alıp tedbiri elden bırakmamız gerektiğini gösteriyor. Korona sürekli mutasyona uğruyor. Hatta her ırka göre farklı korona türü ortaya çıkıyor. Şimdi Plüton Retro sürecinde Jüpiter ve hatta satürnle de kavuşum yapıp Retro hareketini sürdürdüğü dönemde yine toplumsal olarak engellenmeye devam ettiğimiz, koronanın hayatımızı etkilemeye devam ettiği, ayrıca finansal ve büyük güçlerin zayıfladığına tanık olacağız. Aslında önümüzde sadece hastalık değil büyük küresel bir ekonomik buhran dönemi geliyor. Bu süreçte petrol de değer kaybını yaşamaya devam edecektir. Finansal yıpranmayı ve çöküşü izleyebiliriz. Kendini vakit kaybetmeden yeni düzene göre uyum sağlayanlar ve erken uyananlar ise bu durumu daha hafif atlatabilirler. Ayrıca eğer bazı devletlerin haritaları ya da kendi kişisel haritalarımız destekliyorsa güç kazanılacağını hatta, servet edinilebileceğini gösteriyor.


Bu sene ise var olan siyasi sistemlerin yavaş yavaş sarsılarak yok olmalarına tanık olmaya başladık çünkü oğlak döneminin son zamanlarındayız. Artık kova çağına geçmeye hazırlanıyoruz ve kolektiften destek alamayan artık çürüyen ve dünyaya zarar veren sistemin yıkılıp yeniden doğuşunun başlangıcını izlemekteyiz.


Koronayla hayatımızı hem mikroda hem makroda değiştiriyor, bu dönemden sonra dünyada, hayatımızda artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Şuan tüm dünyanın ortak yaşadığı ve aynı düzeyde benzer hayatlar sürmesine sebep olan şey ise; kova çağının böyle bir düzen istemesinden geliyor. Artık kişiler maddi manevi ne kadar çok paylaşım yapar ve dünyada aç kalmaz, herkes ortak bir düzeye gelirse o kadar çok refah düzeyi de artacak demektir. Hep bana hep banacıların artık onlara güç veren maddiyatları tam tersi onların sonlanmalarına sebep olacaktır. Demek ki kova çağında hiyerarşi yok, gereksiz tüketim dönemi bitiyor. Eski düzende devam etmek isteyenlere de zaten bunu yaşatacak bir düzen bulamayacaklar. Hatta öyle düşünen ve direnen insanlar ise maalesef yok olmaya mahkum olacaklar.


Plütonun oğlaktan çıkıp kova burcuna geçiş tarihi ise 22.01.2024 bu sürece kadar pek çok değişimi izleyeceğiz. dünyayı yönetenlerin, güç sahiplerinin çöküşlerini göreceğiz. Ama tabi ki şu da var eğer bilinçlenip bu döneme direnç göstermeyip kendilerine buna adapte edebilirlerse bu defa onlar da güçlerinden zarar görseler de yine de bu dönemi daha hafif atlatacaklardır hatta güçlenecekler.

DİLARA YILDIZHAN

181 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

2023 BURÇLAR

KOÇ BURCU Sevgili koçlar 2023te değişime hazır olun. Hayatınızda özellikle de kendinizle ilgili değişimler yapmak isteyebilirsiniz. Kariyeriniz ve sosyal çevrenizde dengeler değişmeye başlayacak ve gü

8 KASIM 2022 İKİZLER DOLUNAYI

Herkese Merhaba; Yılın son dolunayı 8 Kasımda, İstanbul saatiyle 07:07’de gerçekleşecek. Dolunayda belirsizlikler belirli hale gelir ve bilinmezler görünür olur. Bundan dolayı sonuçlanmalar, sonlanmal

Comments


bottom of page