top of page

 23 Ağustos- 22 Eylül

Yönetici: Merkür

Element: Toprak

Niteliği: Değişken

Analitik zekaya sahiptir ve detaycıdır. Başak burcu insanı geçmişe takıntılı, ezberci, dediğim dediktir ve derin mantık üzerine kurulu bir burçtur.

 

Yönetmekten ziyade , sistemli , detaylı çalışmayı ve insanlara faydalı olmaya meyillidir. Usta-çırak ilişkisi başak burcunu temsil eder. Eleştirel ve detaycı olduğu için mükemmeliyetçidir. Aynı zamanda öne çıkma isteği olmadığı için tevazu sahibidir.

 

Titiz ve detaycı olması hayatının her alanına yansır. Yardımseverdir, el becerileri gelişmiştir. Süprizlerden hoşlanmazlar. Dakik olmak onlar için önemlidir, özensizliğe tahammülleri yoktur.

 

Mantığı hep ön planda olduğu için sevgi konusunda karşı tarafa sevgisini göstermekte güçlük çeker ve mükemmeliyetçi olduğu için aradığı ideal eşi bulmak da zorlanabilir.Tek bir kusur yüzünden bütünü reddedebilir.

 

Gündelik hayat ve sağlık onları için önemlidir. Sistemli ve düzenli bir hayat kurmak onlar için önemlidir. Detaylarda çok kalabilir bundan dolayı asıl olayların bütününü kaçırabilir. Eleştirel yapıları her şeyde bir eksiklik bulabilir ama aslında eleştrileri en çok kendilerinedir.

bottom of page