top of page
IMG_4928_edited_edited.jpg

21 Mart- 19 Nisan

Yönetici Gezegeni: Mars

Element: Ateş

Nitelik: Öncü

Koç Burçları ! Güneş ışınlarının 0 derecede olduğu 21 Mart’la beraber Bahar dönemini başlatan burçtur. İşte bu yüzden girişken , başlatma enerjileri yüksek, öncü, mücadele etmeyi seven insanlardır. Dürtüsel hareket ederler ve iç sesilerine güvenerek ve pek düşünmeden hareket ederler. Bundan dolayı dürüst ve samimilerdir. Başlatma enerjilerinin fazla olmasından dolayı başladıkları işlerden çabuk sıkılabilirler. Aceleci oldukları için de beklemeye tahammülleri yoktur. Koç burcundaki insanlar tuhaf bir özgüvene sahiptirler  enerjileri yüksek olduğu için toplumda kendilerini hızlı gösterirler ve ön plana çıkan lider insanlar olurlar. Sürekli bir şeyleri başlatırlar, kendi fikirlerini inatla savunan ve  yollarından vazgeçmeyen insanlardır. Aslında biraz inatçılardır.

 

Özgürlüklerine düşkünlerdir. Koç kalitesine sahip gezegenler egolarını yüceltecek şeyler yapmayı severler. Kendi işi, kendi evi , arabası olsun ister. bu başkalarının altında olmak istemediğinden kaynaklanır.

 

İlk burç oldukları için biraz acemi tarafları da vardır, acemiliklerinden dolayı sakarlıkları olabilir ve çabuk öfkelenebilirler. Öfkelerini kontrol ettiklerinde ortaya olgun ve yüksek enerjilerini doğru ve verimli kullanabilen bireyler çıkar. Liderlik özelliklerinden dolayı iş hayatında başarılı olma ihtimalleri yüksektir.

bottom of page