top of page

 23 Eylül - 22 Ekim

Yönetici: Venüs

Element: Hava

Nitelik: Öncü

Sonbahar zamanının başlangıcıdır. Yılın belki en romantik zamanlarıdır. Terazi burcunun en önemli özelliği uyum, denge , huzur, estetik ve güzellik, sanat, adalet ve doğru yargıdır. Güzellik ve estetik duygusu en gelişmiş burçtur. Müzik ve sanat terazi burcunun özelliklerindendir.

 

Denge ve uyum ilişkilerine de yansır. İyi niyetli, kibar insanlardır. Kavgacı değillerdir. En büyük amacı ruhsal ve deneyimsel anlamda dengeyi bulmaktır.  Dengelerini kaybettiklerinde aşırılıklara kaçabilirler.

 

İlişkilerde, arkadaşlıklarda kendi isteklerinden önce karşı tarafın da fikirlerini merak eder ve ona göre uyum ve dengeyi sağlamaya çalışırlar.

 

Adalet ve hukuk onlar için her şeyden önce gelir, hukukçu olmaya yetenekleri vardır. Bazen kendi isteklerinden ödün de verebilirler. Kendilerini merkeze koymakta zorlandıkları için bazen iyi niyetleri suistimal edilebilir. Uyum sağladıkları ve iyi niyetleri suistimal edildiği için patlamalar yaşayabilirler.

 

Lüksü, parfümleri, sanatı, güzel giyinmeyi, güzel yerlere seyahat etmeyi severler. Güzel ve uyumlu bir çevreleri vardır. Sosyallerdir.

bottom of page