top of page

 20 Nisan-20 Mayıs

Yönetici Gezegeni: Venüs

Element: Toprak

Niteliği : Sabit

Baharın tüm dinginliğini gösterdiği zamanda boğa burcu etkisi başlar. Baharın sabit burcudur. Boğa burcu insanı, güvenlik, konfor, keyfine düşkün, sabit fikirli, savunmacı, defansif, ketum, maddiyatçıdırlar. Hayatında sakinlik , dinginlik ister ve hayatın tadını çıkarmak isteyecektir.. Maddi güvence arayışındadır. Dünyevi nimetlerden yararlanmayı sever. Yemek yemekten , yapmaktan ve eğlenceden keyif alır. Sanatçı yönü vardır ve üretkendir.

 

Çok çalışkandır ve verimli bir burçtur. Bir işe başladığında adımlarını sağlam atma isteğinden dolayı yavaş ilerlese de istikrar sağladığı için sonuçlarını alacaktır. Konfor,güvenlik arayışı ve hayatın tadına bakmak için çok çalışır. Sabit nitelikli bir burç olduğundan fikirleri çok zor değişir. Sakin bir yapısı var gibi görünse de dişil bir burç olduğu için tepkisini genelde inatlaşarak ve kabuğuna çekilerek gösterir. Çok nadiren sinirlenir ama sinirlendiğinde öfkesi şiddetlidir.

 

Çok sosyal bir burç değildir , evini ve evine yakın yerleri tercih eder. Mesela sürekli yıllarca aynı yere gidip, aynı şeyleri yemek ister ve içebilir. Fazla toprak enerjisi altında kaldığında hareket etme enerjisi düşük olduğu için kilo almaya sebep olabilir. Aşk hayatında sevgi dolu ve şefkatli bir yapısı vardır, vericidir. Fiziksel temas ister, tenseldir. Sahiplenmesinden  dolayı biraz kıskanç bir tutum sergileyebilir. Aslında tek istediği sorun çıkmasın, başı ağrımasın ve her şey güllük gülistanlık sürmesini istemesindendir.Stresten,sorunlardan keyfinin kaçmasından ve mücadele edeceği durumlardan hoşlanmaz.

bottom of page