top of page

22 Kasım - 21 Aralık

Yönetici: Jüpiter

Element: Ateş

Niteliği: Değişken

Yay burcu zihinsel olarak genişlemeyi, büyümeyi ister. Bilgiyi felsefeye dönüştürme Yay burcuyla ilgilidir. Yay burcu; felsefe, inanç, neşe, iyimserlik, eli açık, öğretmen, bilgi ve felsefeye meraklı, eğlenmeyi, seyahat etmeyi seven, özgürlükçü, enerjik, yabancı kültürleri merak eden ve araştıran ayrıca sevimli bir gıcıklık içerisinde bazen muhalefet olurlar. Dini, felsefeyi, yüksek öğrenimi temsil eder. 

Günlük basit olaylar üzerinde düşünmek kafa yormak onlara göre değildir, felsefe, din, ahlak , bilim gibi pek çok alanla ilgilenir. Bilgelik ve iç sesine inanır ve hayatını öyle yaşar.Seyahat edip yeni kültürler, yerler görüp özgürce yaşar. Etik değerleri yüksek, mert, neşeli ve iyimserdir. Bazen düşünmeden konuşur ve patavatsızlıklar yapar.

 

İlişkilerinde ne yapacağının söylenmesinden, kısıtlanmaktan hiç hoşlanmaz, özgürlük alanına saygı duyulmasını ister. Geleneksel fikirler onu kısıtlar bundan dolayı herkese karşı anlayışlıdır. Her fikri düşünceyi anlamaya çalışır. İdealist ve vizyon sahinidir.

Jüpiter yönetici gezegenleri olduğundan; şanslı insanlardır. bir şekilde hayatlarında kolaylıklar olur,

bottom of page