top of page
thumbnail_image2.png

21 Haziran-22 Temmuz

Yönetici Gezegen: Ay

Element: Su

Niteliği: Öncü

 

Güneş ışınlarının Yengeç Dönencesine dik gelmesiyle yaz mevsimi başlar ve geceler kısalır gündüzler uzamaya başlar. Yengeç burcu ruhsal bir burçtur. Yazı başlatan bir burç olduğundan ani tepkileriyle ünlü bir burçtur.

 

Yengeç burcu insanı anaçtır,korumacıdır ve beslemeyi sever, tam bir aile burcudur. Geçmişe ve ailesine çok bağlıdır. Bazen geçmişte bile yaşayabilir. İnsanlara çok güvenmezler ama sonra bir şekilde güven yarattıklarında da o kişiye inanılmaz güvenirler. Naif ve yumuşak insanlardır.  Yengeç burcu insanı ilgisini sevgisini gösterir ama aynı şekilde ilgi de bekler, sevilmeyi ister. İlgi ve sevgi görmediğinde kapris yapar, alınganlık yapabilir.

 

İçe dönüktür, dıştan bazen sert görünse de aslında içi her zaman şefkat doludur. Tepkilerini sitem ederek, alınganlık yaparak ya da kaprisleriyle gösterir ve duygularını kolayca dışına da yansıtabilir. savunmaya geçtiğinde yengeç gibi kabuğuna çekilir. Ayrıca gizemli bir burçtur, neşe, mutluluk, hüzün, öfke hepsini bir arada yaşarlar. kendileriyle barışık insanlardır.

 

Yapılanları unutmaz, hafızaları da çok güçlüdür. Hatırları onun için değerlidir. Anısı var diye eşyaları saklayabilir, biriktirebilir. Aidiyet ihtiyacı vardır ve kültürü, ailesi çok önemlidir.

Parayı ve gücü güven olarak görürler. Güven Yengeç Burcu insanları için çok önemlidir. bundan dolayı tutumlu olurlar.

bottom of page